%18 İndirim Fırsatı

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok tercih edilen kostik markası Lapointe General Trading olarak siz değerli müşterilerimize %18 indirim fırsatı sunuyoruz.

Firmamızdan yapacağınız 1 Palet (48 adet 25 kg paket) ve üzeri alımlarınıza %18 indirim uygulamaktayız.

Dünyada ilk ve tek olarak firmamız tarafından Snowflake teknolojisi ile üretilen mikroflake kostik ürünler kullanıldığı alanlarda sizlere en iyi sonuçları vermektedir. %99 saflık derecesine sahip ürünlerimizin suda çözünmesi, diğer kostiklere göre %50 daha hızlıdır.

Normal Satış Fiyatı (Palet Bazında) 445 $ + KDV olan ürünümüz, kısa bir süreliğine 365 $ + KDV fiyat avantajı ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Kargo Ücretleri

 • İzmir Merkezi dahil 45 km’lik alanda
 • Aydın Merkezi dahil 45 km’lik alanda

kargo bedeli alınmamaktadır. Diğer bölgelerden vereceğiniz siparişler için firmamızın avantajlı kargo fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Lütfen firmamızdan kargo fiyat bilgisi alınız. Bu indirim fırsatından yararlanmak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Ürün Adı: Sodyum Hidroksit
Ambalaj Şekli: 25 KG Çuval
Kimyasal Formülü: NaOH
Görünümü: Beyaz Renkli Katı
Koku: Kokusuz
Molar kütle: 39,9971 g mol-1
Yoğunluk: 2.13 g/cm3
Erime noktası: 318 ° C
Kaynama noktası: 1388 ° C

Kullanım Alanları

Saf sodyum hidroksit, bozulma olmaksızın 318 ° C’de eriyen renksiz, kristalin bir katıdır. Suda yüksek ölçüde çözünür, etanol ve metanolde daha düşük bir çözünürlükle bulunur , ancak eter ve diğer polar olmayan çözücüler içinde çözünmez.

Sülfürik asidin hidrasyonuna benzer şekilde, katı sodyum hidroksidin suya çözülmesi , büyük miktarda ısının serbest bırakıldığı aşırı derecede ekzotermik bir reaksiyondur [12] , bu da sıçrama olasılığına bağlı olarak emniyet için bir tehdit oluşturmaktadır. Elde edilen solüsyon genellikle renksiz ve kokusuzdur. Diğer alkalin solüsyonlarında olduğu gibi cilt ile temasında kayganlaşır.

Sodyum hidroksit , aynı zamanda, yosun ve kostik soda olarak bilinir. Sodyum hidroksit, oldukça kostik bir baz ve alkali olup , proteinleri sıradan ortam sıcaklıklarında parçalayıp ciddi kimyasal yanıklara neden olabilir .

Sodyum hidroksit, protik asitlerle reaksiyona girerek su ve buna bağlı tuzlar üretir. Örneğin, sodyum hidroksit hidroklorik asit ile reaksiyona girdiğinde , sodyum klorür oluşur:

NaOH ( sulu ) + HCI (sulu) → NaCI (aq) + H 2 O ( l )

Genel olarak, bu gibi nötrleştirme reaksiyonları basit bir net iyonik denklem ile temsil edilmektedir:

OH – (aq) + H + (sulu) → H 2 O (I)

Güçlü bir asit ile reaksiyonun bu türü, ısı yayar ve dolayısıyla egzotermiktir . Bu asit bazlı reaksiyonlar titrasyonlar için de kullanılabilir . Bununla birlikte, sodyum hidroksit, birincil standart olarak kullanılmaz, çünkü higroskopiktir ve havadaki karbondioksiti emer .

 • Asit kontrolünde, kötü kokuyu arıtmada, boruları temizlemede, pH dengelemede)
 • Yapıştırıcı olarak, ısı ile yapılan matbaa baskılarında, gazete kağıdında)
 • Sodyum Aluminat, Sodyum Siyanür, Silikat, PoliKarbonat, Titan Oksit, Zeolit üretiminde
 • En son üründe artiklari uzaklaştırmada, beyazlatmada
 • STTP, Sodyum Hipo Klorur, Sabun, Fırın ve Boru Temizleyici madde yapımında)
 • Sodyum Fenolate [ aspirin ve antiseptik] yapımında)
 • Yemeklik yağı arıtmada, meyve ve sebze kabuğu soymada, dondurmada
 • Yağ temizlemede, su arıtmada, ekipman temizlemede
 • Nişasta, Kostik, Su, Silikat: Birlikte Etiket Yapıştırıcı İmalatında
 • Nişasta, Kostik, Su, Boraks: Birlikte Oluklu Mukavva Tutkal İmalatında
 • Rafine ürünlerde asit kalıntılarını uzaklaştırmada, fenollerin çıkartılmasında, sondaj çamurunda pH dengelemede, sondajda kalsiyum ve bakterisitleri uzaklaştırmada
 • Filtre Temizleyici (filtre havuzlarında) ve madenlerdeki asit unitesini temizlemede,
 • Ayrıca kullanılan Sodyum Siyanür’ün pH değerini ayarlamada Kostik (Sodyum Hidroksit) veyahut Kireç (Kalsiyum Hidroksit) kullanılır.
WhatsApp
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?